KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12332291

nr 1233 2291

Alvar Outakka

(1897-1951), Finland

Akvarell, Barnporträtt, signerad, -50,19,5 x15

Alvar Outakka (ursprungligen Alvar Lind), finländsk målare född 1897, död 1951.

måndag 4 februari 2019
kl 18:28:12

Alvar Outakka

Läs mer om Alvar Outakka